Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Instrukcja jak zrobić zagłówek do łóżka

22 lutego 2021 jak zrobić zagłówek do łóżka

Warto wiedzieć, jak zrobić zagłówek do łóżka, ponieważ w ten sposób ściana za łóżkiem staje się bardzo wygodna oraz pozwala nam ułożyć ciało we właściwej postawie. Jednocześnie chronimy ścianę przed zabrudzeniami, dlatego dobrze wiedzieć, jak samodzielnie stworzyć pasujący zagłówek do sypialni.

Przygotowanie materiałów

Obecnie w sprzedaży jest dostępnych wiele zagłówków, które z reguły są łączone z łóżkiem. Oczywiście można również znaleźć modele, które nie będą posiadały oparcia. W pierwszej kolejności trzeba przygotować płytę. Można do tego użyć zwykłej sklejki wiórowej lub płyty OSB. Szerokość samej płyty należy dopasować do materaca. Należy pamiętać, żeby szerokość płyty była trochę większa od materaca. Dlatego warto zachować przynajmniej 10 centymetrów na każdej ze stron. Wysokość płyty dobieramy według własnych preferencji, jednak warto sprawdzić kąt, pod jakim zagłówek będzie się później opierał. W ten sposób możemy zmierzyć wysokość, jednak warto pamiętać, żeby dodać kilka centymetrów dodatkowo. Zbyt wysoki zagłówek może sprawić, że pomieszczenie będzie przytłoczone. Do podłoża wykonanego z płyty możemy przymocować gąbkę tapicerską. Następną warstwą będzie watolina, na którą nałożymy wcześniej wybraną tkaninę dekoracyjną. Na tym etapie dobrym pomysłem jest przyłożenie tkaniny do ściany, ponieważ w ten sposób łatwo będzie sprawić, czy tkanina, którą wybraliśmy będzie pasować do pomieszczenia. Wszystkie wymiary należy przyjmować z dużym zapasem, ponieważ znacznie łatwiej jest tkaninę zawinąć oraz następnie naciągnąć. Kolejnym krokiem będzie użycie zszywek do stabilnego mocowania. Do tego zadania przydatny będzie zszywacz tapicerski.

Boki zagłówka

Dzięki takiemu rozwiązaniu boki zagłówka będą wyglądać dobrze pod względem wizualnym i jednocześnie możemy ominąć twarde oraz problematyczne kanty. Na tyle płyty możemy przymocować kawałki materiału, które następnie trzeba będzie zawinąć i gęsto spiąć zszywkami. Kiedy wszystko zrobiliśmy według instrukcji zostaje przypięcie zagłówka do ściany. Bardziej wymagające osoby mogą spróbować stworzyć zaokrąglone zagłówki, jednak wymaga to większego doświadczenia oraz większej ilości czasu. W przypadku zaokrąglonych nagłówków znacznie trudniej będzie ułożyć tkaninę. Dobrym pomysłem jest również ozdobienie krawędzi nitami. Wykonany zagłówek można oprzeć o ścianę oraz podeprzeć materacem podwójnym. Na uwagę zasługują również europalety, które także można z powodzeniem wykorzystać. W takiej sytuacji dobrze jest jednak posiadać materac ze stelażem, ponieważ deski będą mogły się zapadać w szpary palet.

Redakcja ews21.pl

Redakcja ews21.pl to wszechstronne wydawnictwo, które skupia się na szerokim zakresie tematów związanych z biznesem, życiem domowym, finansami, stylem życia, modą oraz zdrowiem. Nasza redakcja jest dedykowana osobom pragnącym osiągnąć harmonię między życiem zawodowym a prywatnym, dbając jednocześnie o rozwój osobisty i dobre samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wędzarnia ogrodowa
tankowanie
karabiny sportowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

karabiny sportowe