Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna?

4 marca 2021 jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna

Każdy mieszkaniec bloku potwierdzi, że obecna w nim łazienka nie jest ani zbyt przestronna, ani tym bardziej wygodna. Co więcej, najczęściej pozbawiona jest nawet okna, które zapewnia stały dopływ do niej powietrza i światła. Nic więc dziwnego, że sporym problemem dla wielu mieszkańców jest poprawne zaaranżowanie takiej przestrzeni. Jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna, aby była ona możliwie jak najbardziej przestronna i wygodna w codziennym użytkowaniu?

Jakie wybrać meble?

Podstawowym aspektem urządzania małej łazienki, która dodatkowo pozbawiona jest ona, jest zdecydowanie się na odpowiednie do niej elementy wyposażenia. Oczywiście podstawą sprawą jest w tym wypadku to, aby zlazła się w niej muszla klozetowa oraz umywalka, lecz nikt nie określa tego, jakie one powinny być. Jak się bowiem okazuje, w przypadku muszli bardzo mocno poleca się modele podwieszane, które zapewniać będą nieco lepsze warunki wizualne. W przypadku natomiast umywalki bardzo poleca się wersje, która wbudowana będzie w blat. Pozwoli to na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w szufladach szafki łazienkowej, w której umieścić będzie można spore ilości akcesoriów łazienkowych.

Jakie wybrać kafelki?

Dużym wyzwaniem dla osób urządzających nową, niewielkich rozmiarów łazienkę bez okna, jest zdecydowanie się na kafelki. Przede wszystkim zauważyć tu trzeba powielany mit, który w przypadku takiego elementu się często pojawia. Nie można tu decydować się bowiem na kafelki małe, ponieważ znacznie zmniejszać będą one wizualnie łazienkę. W przypadku małych wnętrz poleca się duże, jasne kafle, które z pewnością przyczynią się do dodania kilku metrów wizualnej przestrzeni więcej.

A co z oświetleniem?

Nie da się jednak ukryć tego, że zdecydowanie najważniejszą sprawą jeśli chodzi o małą łazienkę bez okna i jej urządzenia, jest wybranie i zastosowanie właściwego rodzaju oświetlenia. Pamiętać tu bowiem trzeba o tym, że brak okna, to jednocześnie brak dostępu do naturalnego światła. A to wymusza bardzo wiele problemów, które trzeba rozwiązać.
Na wstępie pamiętać trzeba o tym, że należy w takiej łazience zastosować ciepłą barwę światła, która będzie naturalnie kojarzyć się ze światłe słonecznym. Co więcej, nie poleca się stosowania jednego mocnego punktu świetlnego, lecz zamiast niego kilku słabszych. Jednocześnie niezwykle ważne jest zastosowanie kinkietów po obu stronach dużego lustra, które również musi się w takiej łazience znaleźć. Szczególnie mocno się poleca, aby kinkiety obecne były w miarę możliwości nad umywalką, gdzie w naturalny sposób powstaje przestrzeń robocza, przy której się golimy, malujemy, lub też zwyczajnie myjemy zęby.

Przeprowadzki na terenie Krakowa

Redakcja ews21.pl

Redakcja ews21.pl to wszechstronne wydawnictwo, które skupia się na szerokim zakresie tematów związanych z biznesem, życiem domowym, finansami, stylem życia, modą oraz zdrowiem. Nasza redakcja jest dedykowana osobom pragnącym osiągnąć harmonię między życiem zawodowym a prywatnym, dbając jednocześnie o rozwój osobisty i dobre samopoczucie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Przeprowadzki na terenie Krakowa
remont mieszkania
salon inspiracje

Jesteś zainteresowany reklamą?

salon inspiracje